Trophy Fishsim

Autor: mefiek 28 stycznia 2009

Trophy Fishsim są to zawody organizowane na stronie fishsim.net. Aby wziąć w nich udział nie musimy się nigdzie rejestrować, wystarczy gra uaktualniona do najnowszej wersji[aktualnie jest to 2.13b]. Zawody można rozegrać w trybie off-line, łączyć z internetem musimy się jedynie aby wysłać wyniki.
Aby wejść na stronę Trophy Fishsim wchodzimy pod adres www.fishsim.net, następnie CLICK HERE TO ENTER => Challenges(po prawej stronie - w menu)=> Trophy Fishsim(drugie od lewej, u góry).
Strona będzie wyglądała tak:

uo0022

Opiszę teraz poszczególne funkcje, jakie mamy tutaj dostępne:
League table - mamy tutaj tabelę wyników ligi po wszystkich rozegranych do tego czasu meczach. Dodatkowo pod tą tabelą mamy tabelę z wynikami z poprzedniego meczu(Yesterdays match results).
Prem, Div 1, 2, 3 - Ligi do których możemy awansować bądź z nich spadać w każdym nowym miesiącu
Challenge page - wracamy do strony lig, oraz tabeli ostatnio dodanych ryb. W tabeli te ryby, które s? na zielonkawym tle, bior? udzia? w zawodach.
Match date - data rozgrywania meczu.
Todays venue - łowisko na którym danego dnia rozgrywany jest mecz.
Todays species - Gatunki, które na danym meczu są punktowane. Ryby innych gatunków nie są punktowane.
Time remaining - Czas pozostały do zakończenia meczu.
Submit your catches - przy pomocy tej funkcji możemy wysyłać nasze wyniki. Jak to zrobić opiszę w dalszej części poradnika.
Current match results - aktualne wyniki meczu. Są one aktualizowane dynamicznie, aktualizują się natychmiastowo po dodaniu przez któregoś gracza ryby. W statyctykach tych Pos oznacza pozycję gracza, Name jego nazwę, Fish ilość złapanych ryb(punktowane jest 5 największych), Biggest wagę jego największej ryby, Weight całkowitą wagę wszystkich punktowanych ryb gracza, Pts ilość zgromadzonych przez niego punktów.
Dodatkowo gdy klikniemy na nazwę gracza, będziemy mogli zobaczyć listę ryb przez niego złapanych, które są punktowane.

W Trophy Fishsim gramy z ustawioną opcją Real Time na dacie, którą mamy podaną w “Match Date“. Możemy zmieniać więc tylko godzinę połowu.
Każdy mecz rozpoczyna się o godzinie 02:00, a kończy także o 02:00 naszego czasu. Ważne jest to, że aby w pełni móc wykorzystać czas po północy musimy przestawić zegar systemowy, ponieważ przy dacie Real Time ryby złapane po północy byłyby liczone jako złapane następnego dnia, a tym samym niezaliczone. Jest to spowodowane różnicą czasową między Polską, a Wielką Brytanią.
Aby dodawać ryby do zawodów musimy skorzystać z pliku catchlog:
Gdy złowimy rybę, którą chcemy dodać do meczu, wciskamy Log
Potem na stronie Trophy w Submit your catches wciskamy Wybierz i w oknie które nam się pokaże wyszukujemy folder z grą, a następnie wybieramy plik catchlog. Następnie na stronie Trophy wciskamy Click to submit. Czekamy aż plik zostanie wysłany. Zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie zostaniemy poinformowani o dodaniu ryby.
Nie musimy zgłaszać każdej ryby z osobna, możemy “zaLogować” ich kilka, i wysłać wszystkie naraz, strona naliczy nam 5 największych z gatunków punktowanych. Należy jednak zauważyć że nieraz mecz kończy się pare minut przed czasem, więc z wysłaniem wyników nie czekajmy do ostatniej chwili ;)
Co do punktacji, to punktowani jesteśmy za miejsce, można także zdobyć dodatkowe 5punktów za złapanie największej ryby meczu. Punktacja za każde miejsce, oprócz 1.(100pkt) jest zmienna - zależy od ilości graczy uczestniczących w meczu - im jest ich więcej, tym lepiej punktowane są miejsca.

Dodatkowo dodano ostatnio Tagged fish . Jest to ryba innego gatunku niż punktowane, z ustawioną dodatkowo wagą. Musimy złowić ją na łowisku ustawionym na aktualne trophy. Jeżeli złowimy taką rybę, do naszej punktacji dodawane są 3 punkty.

  • Komentarze (0)

Komentowanie zabronione.